Školský Internát

..............................................................................................................................................................................................

Školský internát je školským výchovno-vzdelávacím zariadením Spojenej školy internátnej v Prakovciach.  Poskytuje výchovu, vzdelávanie, ubytovanie a stravovanie pre žiakov so zdravotným znevýhodnením , ktorí sú žiakmi SŠI. Ubytovacia kapacita školského internátu je 16 žiakov, ktorí  sú ubytovaní na 2 izbách.

Žiaci majú možnosť počas výchovno-vzdelávacej a záujmovej činnosti využívať počítačovú miestnosť školy s dataprojektorom a posilňovňu s telocvičným náradím. Stravovanie je zabezpečené v školskej jedálni. Pre pohybové aktivity môžu žiaci využívať školské ihrisko v areáli školy. Relaxovať môžu v oddychových častiach školského internátu a v areáli školy, kde je vybudovaný altánok, jazierko a školská záhrada.

Pre realizáciu výchovného programu je zabezpečená vhodná štruktúra režimu dňa a odpočinku žiakov, racionálny stravovací a pitný režim. V školskom internáte je zabezpečená 24-hodiná starostlivosť o žiakov so zdravotným znevýhodnením.

Školský internát

Je školským výchovno-vzdelávacím zariadením Spojenej školy internátnej v Prakovciach. Nachádza sa na druhom poschodí samostatnej budovy školy. Poskytuje výchovu a vzdelávanie, ubytovanie  a stravovanie pre žiakov so zdravotným znevýhodnením z okresu Gelnica, Košice, Prešov. Žiaci sú ubytovaní na dvoch izbách. Sociálne zariadenia sú kompletne zrekonštruované a sú samostatné pre chlapcov a dievčatá. Žiaci majú k dispozícii počítačovú miestnosť so 7 počítačmi a s pripojením na internet, posilňovňu, kuchynku a školskú jedáleň, ktoré sa nachádzajú v budove školy a tiež športové ihriská s relaxačnou časťou – altánkom, hojdačkou v areály školy. V priestoroch internátu je zavedený školský rozhlas.

V školskom internáte sú ubytovaní žiaci nášho Odborného učilišťa internátneho v Prakovciach a poskytujeme aj ubytovanie žiakov Strednej odbornej školy v Prakovciach. Žiaci obývajú internát v pracovné dni od pondelka do piatku. Prichádzajú z Detského domova Štós a okolitých obcí a miest. Prijímanie žiakov sa realizuje na začiatku  nového školského roka a priebežne počas  školského roka.

Činnosť na internáte je realizovaná na základe celoročného programu výchovno-vzdelávacej činnosti. Žiaci dodržiavajú režim dňa a internátny poriadok. Mimoškolská činnosť je realizovaná na základe dobrovoľnosti žiakov. V internáte realizujeme rôzne  aktivity  ako:  privítanie prvákov, vedomostné kvízy - ( poznanie tradícií,  poznanie lekárničky, škodlivosť fajčenia)  súťaže – (stolno- tenisový turnaj, súťaž v účesovej tvorbe, zábavno- súťažné popoludnie)  enviromentálne aktivity – (starostlivosť o skalku, triedenie odpadu, šetrenie vodou a energiou, upratovanie okolia školského internátu, odpratávanie snehu), návštevy knižnice, návštevy reštaurácie a obory zvierat, organizujeme diskotéky. Zo športových aktivít – stolný tenis, florbal, futbal, posilňovacie cvičenia, beh na bežeckom páse a iné. Zapájame sa do aktivít organizovaných  školou. Naši žiaci sa v zúčastňujú kultúrneho vystúpenia počas dňa tradícií na škole a vystúpenia pre seniorov v zariadení opatrovateľskej starostlivosti.

• Spojená škola internátna Prakovce
    Breziny 256, Prakovce ,05562