Praktická škola Košice

Nadpis

Poslaním Praktickej školy   je výchova a vzdelávanie žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami  variantu B a C tak, aby každý z nich získal jemu primeranú mieru praktických zručností a vedomostí. Formovať u nich zdravý životný štýl, sociálne cítenie a hodnotovú orientáciu. Rozvíjať ich schopnosti, umožniť im zažiť úspech, podporovať ich jedinečnosť.

Škola žiakom poskytuje možnosť  pripraviť sa na to , aby mohli čo najsamostatnejšie žiť v domácom alebo v chránenom bývaní a taktiež  pracovať v chránenom pracovisku. Našou snahou je smerovanie výchovno-vyučovacej činnosti k čo najlepšej príprave žiakov na praktický život, na sebaobsluhu, na rôzne jednoduché praktické práce, vrátane prác v domácnosti, zacvičiť ich v prácach profilujúcich voliteľných predmetov – pestovateľské práce a na vykonanie jednoduchých pracovných činností spravidla pod dohľadom inej osoby.

Ponúkame žiakom individuálny , odborný, trpezlivý  a empatický prístup zo strany pedagogických zamestnancov, zohľadňujeme ich individuálne potreby v procese výchovy a vzdelávania.

Praktická škola  zabezpečuje neprofesijnú prípravu klientov Ústavu na výkon väzby a Ústavu na výkon trestu odňatia slobody

v Košiciach,Floriánska 18, Košice.

• Spojená škola internátna Prakovce
    Breziny 256, Prakovce ,05562