Elokované pracovisko

Nadpis

Odborné učilište - elokované pracovisko sa nachádza v zariadení Ústavu na výkon trestu odňatia slobody a Ústave na výkonu väzby, Floriánska 18, Košice. Teoretické vyučovanie aj odborný výcvik prebieha vo vyčlenených priestoroch . Maliarska  dielňa je  vybavená dielenskými pracovnými stolmi a tabuľou, skrinkami na odkladanie náradia a ochranných pracovných prostriedkov. Školu navštevujú žiaci, ktorí sú v zaradení do Ústavu na výkon trestu v Košiciach a pochádzajú z celého Slovenska.

• Učebný odbor pripravuje žiakov na výkon robotníckeho povolania v stavebnej výrobe v odbore maliarskych a natieračských prác.
  • Počas prípravy na vzdelávanie žiaci zvládajú prípravu povrchov pod maľby a nátery, prípravu materiálov a ich správne použitie, miešanie a tónovanie farieb, prevedenie malieb a náterov bežnými technikami na rôznych podkladoch, dekoratívne maliarske techniky, základy tapetovania.
  • Pripravujú sa na správne použitie a údržbu pomôcok, náradia, zariadení a strojov.
  • Všeobecná zložka vzdelávania poskytuje absolventovi nevyhnutné všeobecné vzdelanie, ktoré dáva predpoklady pre lepšiu adaptabilitu v praxi. Obsah je usporiadaný vo vzťahu k odbornej zložke vzdelávania vzhľadom na celkový rozvoj osobnosti i profesionálnu pripravenosť žiakov.
  • Spoločenskovedné predmety umožňujú absolventovi orientovať sa vo všeobecných ľudských, občianskych a spoločenských otázkach, prírodovedné predmety dotvárajú jeho vzťah k reálnemu svetu a životnému prostrediu.
  • Nevyhnutnou súčasťou teoretickej aj praktickej  prípravy žiakov je bezpečnosť práce, ochrana zdravia pri práci, hygiena práce a ochrana pred požiarom.
  • V praktickej príprave sa utvárajú základné odborné zručnosti v odborných činnostiach pod priamym vedením majstrov odbornej výchovy, rozvíjajú a upevňujú sa v samostatnej práci žiakov pod kontrolou majstrov odbornej výchovy.
  • Vzdelávací program, predstavuje novú koncepciu vzdelávania, obsahu, metód a foriem, stratégie a metód hodnotenia. Absolvent je pripravovaný tak, aby sa u neho vytvorili predpoklady pre všestranný rozvoj osobnosti, aby sa rozvíjali vlastnosti potrebné pre uplatnenie v demokratickej spoločnosti. Získava všeobecné i odborné vzdelanie. Základným cieľom vzdelávacieho programu je pripraviť  absolventa ako všestranne rozvinutú osobnosť

...............................................................................................................................................................................................................................................................................

Z tvorby našich žiakov

• Spojená škola internátna Prakovce