Do fotogalérie bol pridaný nový album ŠZŠ Prakovce .
Tvorivý deň v Špeciálnej základnej škole Prakovce, ktorá je súčasťou SŠI Prakovce.
Do fotogalérie bol pridaný nový album ŠZŠ Prakovce .
Tvorivý deň v Špeciálnej základnej škole Prakovce, ktorá je súčasťou SŠI Prakovce.
Do fotogalérie bol pridaný nový album Praktické vyučovanie - záhradníci.
Praktické predvianočné vyučovania učebného odboru: poľnohospodárska výroba – záhradníctvo: kvetinár, zeleninár, ovocinár
Do fotogalérie bol pridaný nový album PRAKTICKÉ VYUČOVANIE - kuchári.
Dielňa učebného odboru - obchodná prevádzka práce na príprave jedál je prevoňaná medovníčkami.
Do fotogalérie bol pridaný nový album Vyučovanie v ŠZŠ Prakovce.
Do fotogalérie bol pridaný nový album Aktivita ŠZŠ Prakovce.
Žiaci ŠZŠ Prakovce sa venovali literárnej tvorbe na tému prevencie pred drogovou závislosťou
Do fotogalérie bol pridaný nový album Praktické vyučovanie - maliari.
Do fotogalérie bol pridaný nový album Matematika v praktickej škole.
Oboznámte sa s týmito dôležitým dokumentom -
Vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva SR, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k povinnosti prekrytia dýchacích ciest..
vyhlaska_262(2).pdf
Do fotogalérie bol pridaný nový album ŠARKANIÁDA.
ŠARKANIÁDA
Letí šarkan, letí,
tešia sa mu deti.
Zrazu šarkan zdvihol chvost,
že má všetkých detí dosť.
Veselo si lieta,
mieri na kraj sveta,
šarkanicu nájde tam,
nebude tam lietať sám.
Ak ste na školskom dvore zazreli lietať šarkanov, patrili žiakom praktickej školy.
Obchody síce ponúkajú rôzne varianty lietajúcich šarkanov, no vlastnoručne vyrobené sú cenené najviac. Preto sme neváhali a pustili sa do ich zhotovenia.
V utorok 16. novembra, nastal deň ich vypustenia na jesennú oblohu. Ešte malé foto a môžu letieť. Naše šarkany vyzerali krásne, ale lietať sa im nechcelo, boli trocha lenivé. A tak museli naši žiaci dobre porozmýšľať, čo treba robiť. Zodvihnúť ruku pekne hore, nepustiť, držať šnúrku šarkana a bežať najrýchlejšie, ako vieme a nezastaviť sa. Veru, dalo im to poriadnu námahu, ale svojich drakov rozlietali.
Športu zdar.
Učiteľky a žiaci z praktickej triedy
Do fotogalérie bol pridaný nový album O troch medveďoch.
Rozprávka o troch medveďoch v podaní ŠZŠ Prakovce.
Do fotogalérie bol pridaný nový album PEDIG sa v praktickej škole udomácnil.
Sme v školskom prostredí, tak si zopakujeme čo je PEDIG. Je to prírodný lianovitý materiál na výrobu drobných dekorácií, košíkov, tácok a ďalších produktov z prútia. Dominika s pani učiteľkou Dankou boli prvé, ktoré sa naučili tento materiál používať v rámci úspešného projektu. Práca s týmto materiálom sa im zapáčila natoľko, že sa stal súčasťou praktického vyučovania a dnes ho už pozná celá trieda. Ich výrobky sú veľmi zaujímavé.
Do fotogalérie bol pridaný nový album Hrnčiarstvo.
Pani učiteľka Peťka naučí čarovať s hlinou každého. Výsledkom takéhoto čarovania sú nádherné hrnčiarske výrobky. Žiakom prvej triedy praktickej školy sa práca s hlinou veľmi páči. Svoju triedu premenili na hrnčiarsku dielňu
Do fotogalérie bol pridaný nový album Praktické vyučovanie 11.11.2021 v organizačnej zložke - odborné učilište internátne.
Do fotogalérie bol pridaný nový album VYŠÍVANIE zvládnu bez problémov.
Za dverami praktickej triedy bolo veľmi ticho. Boli sme zvedaví, kam sa žiaci podeli, tak sme vstúpili do miestnosti. Bolo to nečakané prekvapenie. Všetci boli zabratí do práce. Každý mal pred sebou výšivku a zanietene vyšíval.
Do fotogalérie bol pridaný nový album Týždeň zdravej výživy bol v praktickej škole bohatý.
Do školskej záhrady sme posadili aróniu čiernoplodú. Pripravili sme si ovocný špíz zo 4 druhov ovocia a zahrali sme sa didaktickú hru „Na polici v hrnci.“ Čo zdravé sa dnes skrýva vo vašom hrnci? Pedagogičky z PŠI
Viete čo je ARÓNIA? Aj keď názov znie cudzokrajne - je to jarabina čierna
Ešte pred pár rokmi, v dobe, kedy žili naši prarodičia, takmer zo žiadnej záhrady nemohol chýbať pár kríkov Arónie. Naši predkovia právom považovali túto rastlinu za liečivú.
Pomocou ich plodov a listov liečili rôzne ochorenia – prechladnutie, žalúdočné problémy, chudokrvnosť, bolesti hlavy atď. Moderná veda však zistila, že jeho účinky sú oveľa širšie.
Plody arónie majú blahodarný vplyv na krvný obeh, znižujú hladinu cholesterolu v krvi a krvný tlak. Odporúčajú sa pri arteroskleróze. Plody sú prospešné pri cukrovke – obsahujú totiž prírodný sorbit – sladidlo vhodné aj pre diabetikov. Cenný je nielen ich obsah vitamínov, ale aj bioflavonoidov, rutínu (pre pevné cievy), ďalej železa, jódu, fluóru, mangánu a ďalších mikroelementov, nevyhnutných pre pevné zdravie a vitalitu. Nižšie nájdete zoznam chorôb, na ktoré majú plody arónie priaznivé účinky.
zdroj: internet
Do fotogalérie bol pridaný nový album BEH PRE ZDRAVIE - aktivita praktickej školy.
Štafetový beh pre zdravie
Žiaci 1. PŠI a 3. PŠI posledné teplé lúće novembrového slniećka oslávili spoloćným śtafetovým behom .
Chránime si tak svoje zdravie
Šéfredaktor školského časopisu BUBLINA Marek (Šariśský
Do fotogalérie bol pridaný nový album Maliarsky pozdrav .
Žiaci Elokovaného pracoviska v ÚVTOS Košice, ktoré je súčasťou nášho zariadenia, nám zaslali svoju výkresovú tvorbu
Do fotogalérie bol pridaný nový album SLADKÉ POTEŠENIE.
Žiaci I.S, III.S a II.E spolu s majsterkami v rámci OVY pripravili sladký jablkový koláč so šľahačkou. Spoločnými silami a získanými zručnosťami upiekli chutnú jablkovú pochúťku.
Do fotogalérie bol pridaný nový album Ako sa škôlkari pripravujú na školu .
Teraz už vieme, kde máme ukryté orgány. Spolu sme sa to naučili.
Do fotogalérie bol pridaný nový album Spoznaj silu liečivých rastlín.
Dňa 4.11.2021 sa na našej škole uskutočnila beseda o liečivých účinkoch bylín na ľudský organizmus. Zaujímavou prezentáciou si mohli žiaci rozšíriť vedomosti o tak vzácnych rastlinkách – bylinkách, ktoré sa nachádzajú v našej prírode. Dozvedeli sa o bylinkách ako medovka lekárska, rumanček kamilkový, lipa, levanduľa, nechtík lekársky, mäta prieporná, ale aj mnohé iné , o ich zbere, príprave a použití na obľúbený čaj, masť, alebo tinktúru. Nezabudli sme ani na náš školský bylinkový záhon, na ktorom sme si dopestovali obľúbené bylinky : medovka, mäta, levanduľa, tymián, pamajorán, materina dúška, ktoré sme po správnom zbere aj vhodne vysušili a použili. Žiaci si ich mohli priamo ovoňať a spoznať. Do spoločnej bylinkovej diskusie sa zapojili ako učitelia, tak aj žiaci so svojimi skúsenosťami. Na záver sme preverili vedomosti žiakov mini testom s touto tematikou.
Bc. Keruľová a Bc. Novotná
Powered by aSc EduPage